Proč digitalizovat VHS u odborníků

Analogové videopásky podléhají zubu času a čím déle leží u vás ve skříni, tím více se záznam na nich zhoršuje a ztrácí. To je hlavním důvodem proč VHS a další digitalizovat co nejdříve. Druhým důvodem je ten, že světoví výrobci VCR neboli videorekordérů a VHS přehrávačů již dávno ukončili výrobu těchto strojů a ty se celkově díky poruchovosti vytrácejí z obchodů i bazarů.

Digitalizovat VHS doma nebo ne?

Určitě přemýšlíte... ano to může být pravda, tak si ze skříně vytáhnu svůj starý videorekorder, koupím za pár stovek USB AV digitální převodním a vše si sám digitalizuji do PC abych nemusel utráce za něco, co si svedu udělat sám. Moje reakce na tuto myšlenku je ANO i NE.

Ano, pokud máte doma kvalitní videorekorder (takové se dnes prodávají z druhé ruky od 4.000,- výše) a pokud neočekáváte vysokou kvalitu snímků a spokojíte se s občasným třepáním obrazu, horším barevným podáním, občas se může stát, že vám nepůjde zvuk nebo jen v jednom audio kanálu atd.. a máte spousty času s tímto zabývat. Na mém Youtube video kanále se můžete podívat na rozdíl digitalizace v domácích podmínkách a u profesionála.

Ne, pokud chcete ze svých starých VHS videopásků a další analogových médií dostat maximum a nechcete strácet čas u nastavování kompletního procesu digitalizace. Co hůře, staré a nekvalitní videorekordéry mechanicky umírají a může se stát, že vám váš video přehrávač pásk namotá, přetrhne nebo dokonce zežmoulá tak, že již nebude možná jakákoliv další digitalizace. Profesionálové mají celý proces vyladěný, měli by, tak jak já, disponovat min. několika velmi kvalitními video přehrávači (Videorekordér se 7 hlavami a TBC systémem) a k digitalizaci používat špičkové AV digital převodníky jakými jsou stroje Canopus apod. 

Od profesionála dostanete mnohem více než byste zvládli doma

Já, jako profesionál v oboru dávám klientům ještě něco navíc. Obrazovou i zvukovou kvalitu lehce upravuji a vylepšuji a to nedovede úplně každý. Za částku, kterou zaplatíte za digitalizaci dostanete ještě mnohem více. Vím co je to mít spousty videosouborů a v těch mít pořádek, přehled a mít je alespoňn jednou zálohované. Jako jedinný poskytuji také volitelnou službu Cloudového (internetové zabezpečené úložiště) zálohování všech vašich videosouborů s přístupem 7/24 a unikátní PC Software s názvem VIDEOLIDE pro snadnou katalogizaci, archivaci, přehrávání, vyhledávání a automatické rozpoznávání objektů ve videu.

Pokud jsem vás o důvodu nechat si VHS digitalizovat u profesionála i přesto nepřesvědčil, nedá se bohužel nic dělat, ale i tak vám mohu nabídnout pomocnou ruku zcela ZDARMA v případě velkých problémů při domácí digitalizaci.

A jestliže se nechcete trápit hodiny při domácí digitalizaci VHS a v nejčernějších případech také přijít o svůj rodinny poklat tím, že vám video požmoulá pásek, rád vám nabídku své profesionální služby převodu VHS vč. všech výhod a dalších, při osobním setkání :-)

 

MÁM ZÁJEM O DIGITALIZACI

 

 

Zpět na funkce