DIGITALIZACE VHS, VHS-C, Hi8, Digital8, 8MM, MiniDV

Potřebujete pro rozhodování, zda nechat realizovat digitalizaci VHS u profesionála více informací? Připravil jsem pro vás několik základních, ale důležitých rad. Jaké videopásky dokáži kvalitně digitalizovat do PC, proč je na čase digitalizaci a převod VHS realizovat, jak nejlépe hotové digitální VHS zachovat a další.

↓ Vyberte si z níže uvedených článků ↓

 

Jaké videopásky digitalizuji

Vlastním kvalitní vybavení na digitalizaci videopásek s označením: VHS, VHS-C, Digital8, Hi8, 8MM, MiniDV. Videopásky mohou být v jakémkoliv formátu. Základní formát pro Evropu je PAL 720x576 25frames/s, ale bezproblémů zvládám digitalizovat americkou a japonskou normu NTSC 30frames/s a to i v barevném režim SECAM.

 

PŘEČÍST ČLÁNEK  CHCI DIGITALIZACI

Jaké videopásky digitalizuji

Proč digitalizovat VHS u odborníků

Analogové videopásky podléhají zubu času a čím déle leží u vás ve skříni, tím více se záznam na nich zhoršuje a ztrácí. To je hlavním důvodem proč VHS digitalizovat co nejdříve.

A proč nedigitalizovat VHS doma

a raději zvolit profesionála? Nastat mouhou různé situace, od chyb při digitalizaci jako je nesynchronní obraz se zvukem, přes špatné podání barev, třepání obrazu až po možné zničení videopásky.

PŘEČÍST ČLÁNEK   CHCI DIGITALIZACI

Proč digitalizovat VHS u odborníků

Jak digitalizaci uchovat

Jak bychom měli digitální video data uchovávat? Jak tyto data dále zálohovat a jsou u mě v počítači opravdu v bezpečí a nikdy se mi neztratí? Tyto a mnoho dalších otázek mají mí klienti často před i po digitalizaci.

Rozeberme si tedy doporučení jak s daty zacházet, kde je ukládat apod.

PŘEČÍST ČLÁNEK    CHCI DIGITALIZACI

Jak digitalizaci uchovat

Časté dotazy k digitalizaci VHS

Zákaznící se mně za dobu mé profese "digitalizátora" ptali již na mnoho věcí, avšak mnohé z dotazů se stále opakují a tak jsem pro vás připravil článek s nejčastějšími dotazy mých klientů.

Najdete zde odpovědi např. na to zda vadí 20 a více let stará videokazeta nebo jestli umím digitalizovat také filmové pásy 8mm a 16mm. A spousty dalších odpovědí.

PŘEČÍST ČLÁNEK    CHCI DIGITALIZACI

Časté dotazy k digitalizaci VHS